Biežāk uzdotie jautājumi

Mēs iesakām pēc iespējas retāk pakļaut saskarsmei ar ūdeni vai citiem šķidrumiem, īpaši, ja to sastāvā ir sāls vai hlors. Rotu kalpošanas mūžu samazina arī to apsmidzināšana ar smaržām vai saskarsme ar krēmiem, ziepēm, ķermeņa losioniem u.c. Tādēļ, ja vēlaties, lai Jūsu rotaslietas kalpotu ilgi, nav ieteicams ar tām iet dušā, saunā, peldēties baseinā, jūrā u. c.

  • Smaržas, ziepes, dezodoranti, krēmi un cita kosmētika
  • Jūras ūdens (sāļš ūdens)
  • Ūdens (baseinā, dušā, vannā, ezerā, upē u.c.)

Apzeltītas bižutērijas izstrādājumu tīrīšanai nedrīkst lietot līdzekļus, kas sastur Abrazīvus (pat mīkstos). Apzeltītu bižutēriju noslauka ar mīkstu lupatiņu vai ar speciālu salveti.

Nav pareizi visas rotas glabāt kopējā rotu kārbā, jo tādējādi bižutērija, zaudē savu spožumu. Sudrabs oksitējas, bet mākslīgo pērļu virtenēm nobružājas perlamutra virskārta. Tādēl ieteicams rotas vienu no otras atdalīt, liekot tās atsevišķās kastītēs vai maisiņos.

Ar sausu, tīru lupatiņu noslaukiet tās pēc katras lietošanas, pirms tās vēl nav kļuvušas nespodras. Izvairieties no rotu saskarsmes ar ūdeni, smaržām, krēmiem u. c.

Ja kādas rotas ar nesaderīgiem materiāliem ir ilgāku laiku stāvējušas kopā, starp metāliem notikusi ķīmiska mijiedarbība un uz tām var rasties plankumi. Šādi plankumi var rasties arī, ja rota bijusi kontaktā ar kādiem nevēlamiem šķidrumiem. Tas notiek tādēļ, ka rotas ir veidotas no viegli kausējamiem metāliem – alvas, alumīnija un cinka, bet pēc tam pārklātas ar metālisku zelta vai sudraba krāsu.

Rotu tīrīšanai nedrīkst lietot abrazīvos pulverus, saimniecības pastas, tīrīšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir skābe. Ar tām rotu virmu var neglābjami saskrāpēt.

Jebkādu pretenziju gadījumā (rota saplīsusi sūtīšanas laikā, neder, tomēr nepatīk), rakstiet uz e-pastu info@danielarotas.lv. Par visu vienosimies – Jūs varēsiet apmainīt rotu pret citu vai saņemt atpakaļ samaksāto naudu.