Ķēdes. Laiks atkal uzmirdzēt.

Gana ilgi esam pavadījuši mājās, ērtā un brīvā apģērbā, īpaši nerotājoties, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka modes dizaineri aicina no tā izrauties, sakot, ka laiks atkal uzmirdzēt, tērpos un rotās izvēloties spīguļojušu zeltu, sudrabu, metālisku spīdumu un fliterus…. Jā, arī ikdienā. Galvenais, lai ir vēlēšanās un pareizais noskaņojums.

Izvēlies ko vēlies un nēsā, ko izvēlējies.

  • Lai gan ķēžu rotu vēsture ir sena, man to nēsāšana visvairāk asociējas ar 80 – 90 gadiem, kad populāra bija  panku un hip hop subkultūra…  un vēl ķēdes saistās ar maskulīno (vīrišķo) enerģiju.
  • Gluži kā 90tajos, šobrīd atkal aktuāls ir ķēžu motīvs (patiesībā jau vairākas sezonas notur stabilas pozīcijas un netaisās atkāpties). Tas atspoguļojas masīvās kaklarotās, vairākās kārtu kārtās savienotās ķēdēs un ķedītēs, garos auskaros, rokassprādzēs un vispār – ķēdes ir visur – gan kā dekoratīvs elements, gan tērpa sastāvdaļa. Lai arī tas viss jau kādreiz ir pieredzēts, šobrīd vērojams nedaudz cits “rokraksts”. Es pieturos pie principa – jo masīvākas rotas, jo vienkāršāks, neitrāls apģērbs, kas kalpo kā fons izteiksmīgajai rotai. Labi izskatās uz bītlenēm, pie v veida kakla izgriezuma, pie romatiskām volānkleitām utt.
  •  Savukārt pērļu rotas ir ļoti sievišķīgas un, manuprāt, nekad no modes nav izgājušas. Tā ir klasika, kas piemērota dažādām dzīves situācijām – ikdienai, svētkiem, pie klasiska, formāla apģērba, casual stila vai izejama tērpa. Pērles piestāv visa vecuma sievietēm, tās vienmēr atsvaidzina garderobi, kā arī vizuāli uzlabo sejas toni. Un vai tad tas nav gana svarīgs iemesls, lai tās izvēlētos nēsāt? Šobrīd īpaši aktuāli ir pērļu čokeri un pērles kombinācijā ar ķēžu pinumu.
  • Lai “nepārsaldinātu” koptēlu, ieteiktu pērles kombinēt nevis ar romantiskām kleitām (ja vien tas nav kāds īpašs pasākums, piem.kāzas), bet ar ikdienišķu, pat grandžīgu apģērbu – topiem, oversize džemperiem, apjomīgām kreklblūzēm, džinsiem, brutāliem ādas izstrādājumiem vai smokinga tipa bikškostīmu. Tieši uz kontrastu fona iespējams panākt vislabāko rezultātu.
kedes. laiks atkal uzmirdzet.
kedes rotas
kedes un kedites daniela rotas (4)
  • Tieši tas aspekts, ka ķēdes ir izteikti vīrišķīgs elements, bet pērles – sievišķīgs, piešķir šai kombinācijai īpašu asumu un dinamiku. Tāds enerģijas kokteilis. Pie tam – kādās kombinācijās tās valkāt, paliks katras pašas ziņā, tādējādi radot katras unikālo un neatkārtojamo stilu.
kedes un kedites daniela rotas (1)

Apkopojot visu iepriekš minēto var secināt, ka:

–  rotaslietas  izceļ visvienkāršāko apģērbu un var būt kā galvenais akcents, bet var būt kā neuzkrītošs tērpa papildinātājs

– šobrīd modē ir daudzkārtainība, arī rotaslietās. Lai daudzkārtainība izskatītos harmoniski ievērojiet vienkāršu formulu – rotām jābūt ar atšķirīgu faktūru, izmēru, garumu. Respektīvi –  kombinējiet vienā komplektā dažādas ķēdes, piem. viena tievāka, bet gara, otra masīvāka, atšķirīgu ķēžu pinumu, bet īsāka un trešā – ar kādu kulonu, piem.pērli)

-ķēdes kombinācijā ar pērlēm ir stilīgi un aktuāli, jo tiek apvienots gan vīrišķais, gan sievišķais spēks.

– ievērojiet principu –  ja ikdiena izvēlaties vienkāršas formas un krāsas apģērbu (bāzes apģērbu), tad drosmīgi eksperimentējiet ar rotām – lielām un izteiksmīgām (pat tad, ja to izmēri pārsniedz visus saprātīgos standartus)

-sajūtiet konkrēto rotu uz sevis. Tai ir harmoniski jāiederas jūsu tēlā un jāpasvītro jūsu individualitāti.

Un pats svarīgākais – neļaujiet rotai spēlēt pirmo vijoli…. Atcerieties – Jūs esat galvenā! Dodiet sev iespēju mirdzēt gan iekšēji, gan ārēji un vienkārši – baudiet dzīvi!

 

* Raksts tapis sadarbībā ar stilisti un imidža konsultanti Sanitu Puriņu.

Grozs
Scroll to Top