Nav jāgaida īpašs gadījums, lai mirdzētu, katra diena ir tā vērta.

26.04. 2020.

Rotaslietas ir sievietes “sabiedrotie”, un tās ir efektīvs stila papildinājums. Ja runājam par pērlēm, tad man tās vienmēr asociējušās ar sievišķību, izsmalcinātību un, jā, arī ar Koko Šaneli, stāsta stiliste un imidža konsultante Sanita Puriņa. Kaut savulaik, tās saistītas ar aristokrātismu un  kādu noteiktu vecumu sasniegušām dāmām, nu tas laiks ir pagājis. Mūsdienās šīs sociālās robežas  ir nojauktas un pērles pieejamas visiem, tās piestāv jebkurai sievietei pie jebkura apģērba, īpaši stilīgi pērles izskatās, apvienojumā ar citiem materiāliem, ķēžu pinumiem, citām ķēdēm…. Savu radošumu var izpaust to nēsāšanas un kombinēšanas veidā… Tā ka atbrīvojiet sevi un ļaujieties eksperimentiem – jo neierastāk, jo interesantāk!

Rotaslietas

Mazliet no vēstures – Koko bija viena no pirmajām sievietēm, kas grāva stereotipus un pērles izmantoja kā aksesuāru virs apģērba. Vēl vairāk – viņa apvienoja dārglietas ar bižutēriju, kas iepriekš nebija pieņemts un skaitījās lēti. Viņas mīlestība pret pērlēm veidoja daļu no viņas unikālā stila.

IMG 20210218 135641 Nav jāgaida īpašs gadījums, lai mirdzētu, katra diena ir tā vērta.

Pērles kā klasika joprojām tiek uzskatītas par labas gaumes lietu un nekad neizies no modes.

 Tās piestāv gan darījumu kostīmiem, gan vakartērpam un romantiskam randiņam, gan ikdienas casual stilam.

  • Casual (ikdienas) mode ir kļuvusi ļoti demokrātiska, brīva un bez noteikumiem un tā kā rotas (tai skaitā pērles) ir spēcīgs komunikācijas veids, tad ikvienam ir iespēja, pateicoties tām paust savu attieksmi pret dzīvi un eksperimentēt, atbilstoši savai personībai, noskaņojumam un apģērba stilam….

 

Pērles var būt visur, visdažādākajos izmēros un formās  - gan ierastajās rotās, gan matu aksesuāros un kā apģērba un apavu papildinājumi.

Tās droši nēsājam arī ikdienā, pat pie džinsiem. Tāda šobrīd ir mode, kas atļauj būt nepareizam.

Lietišķajā darba vidē iederēsies nelielas, elegantas pērļu rotas ar zelta vai sudraba elementiem. Visbiežāk tie būs nelieli auskari, gredzens vai īsa, vienkārtu pērļu virtene ap kaklu. Formālā vidē tomēr ieteiktu izvēlēties kaut ko vienu, ne pilnu komplektu. Piemēram, pērļu auskarus kombinējiet ar sudraba vai zelta ķēdīti vai gredzenu. Vēsa toņa pērles apvienojumā ar sudrabu, platīnu, balto zeltu labāk saderēs ar gaišāku, bālāku ādu, bet siltu toņu pērles, dzeltenais zelts labāk izskatīsies pie tumšākas ādas.

Starp citu – pastāv uzskats, ka pērlēm piemīt harmonizējoša iedarbība. Šķiet, ka saspringtajā biznesa vidē tas būtu īpaši noderīgi.

  • Vakaram un īpašam gadījumam, protams, piestāv vairākas greznākas un izteiksmīgākas rotas…Tās var būt garas pērļu virtenes – pa vienai vai vairākām kopā. Gari pērļu auskari vai viens, bet pamanāms jau pa gabalu. Ieteiktu atrast balansu starp rotām, piemēram, ja izvēlamies garus un masīvus pērļu auskarus, tad otrs akcents var būt uz rokas – gredzena vai rokassprādzes veidā. Savukārt, ja izvēlamies garas pērļu virtenes, tad auskarus pretī liekam mazākus. Paturam prātā, ka ar pērlēm (patiesībā jebkurām rotaslietām) akcentējam vēlamo un pretēji – neizvēlamies tās nēsāt tajās zonās, ko nevēlamies izcelt.
IMG 20210218 121328 Nav jāgaida īpašs gadījums, lai mirdzētu, katra diena ir tā vērta.

Rotaslietas pie mums “atnāk” sajūtu līmenī un tām jāpielāgojas sievietēm, nevis otrādi.

 Bet tad, kad mijiedarbība notikusi, efekts būs nenovērtējams – sievietei mainās stāja, gaita, attieksme pret sevi, pērles liek justies skaistai, ievērotai, pārliecinātai par sevi. Ja salīdzinām sievieti ar mākslas darbu (un es ticu, ka katra no mums tāda ir), tad rotas ir kā pēdējais pieskāriens, pirms darbs ir pabeigts, tāds punktiņš uz i.

P.S. Vēl svarīgi zināt, ka pērlēm kaitē smaržas, ķermeņa krēmi un cita kosmētika. Tāpēc, tās pēc nēsāšanas būtu jānotīra ar mitru, mīkstu lupatiņu.

* Raksts tapis sadarbībā ar stilisti un imidža konsultanti Sanitu Puriņu.

Grozs
Scroll to Top