Rotu tendences pavasaris/vasara 2021

Kas šobrīd ir un būs modē?

Tas ir visbiežāk uzdotais jautājums stilistam, un tieši uz to ir visgrūtāk sniegt atbildi. Jo… Es neatceros tādu laiku, kad modē vienlaicīgi būtu bijušas tik daudzas desmitgades. Tu vari būt jebkas – ja tuva 60 gadu estētika, tad izvēlies elegantas, lakoniskas rotas, taisnas līnijas vai ģeometriskas formas, ja fano par 70to gadu stilu, tad pievērs uzmanību etniskām, retro, vintāžas stila rotām, bet ar 80tajiem saistās spožums, izteiksmīgas rotas, ķēžu pinumi, arī spilgtas kāsas un formu dažādība. Izvēlies ko vēlies un nēsā, ko izvēlējies. 

Bet galvenais – esi tu pats!

Un tomēr – ja svarīgi būt informētam par to, kādas rotas šajā sezonā izvirzās priekšplānā, tad turpinājumā neliels apkopojums:

  • dažādas infantilas rotas no caurspīdīga, krāsaina plastikāta, akrila, keramikas materiāla. Arī emaljētas rotaslietas;
  • ķēdes – masīvas un visur. Daudzkārtainība, t.i. daudz un dažādas ķēdes, viena uz otras. Ar un bez kuloniem;
  • garas kaklarotas ar kulonu. Interesanti izskatās, ja ir dažādu stilu sajaukums, piem. krekls ar kaklasaiti un adītu vesti, bet pa virsu gara kaklarota;
  • Boho, Art Deco un vintāžas stila rotas;
  • ģeometriskas formas;
  • lielas, masīvas un daudz rokassprādzes. Nēsā arī pa virsu krekliem, žaketēm, trenčiem u.c.

Aktuālas krāsas?

Ja runājam par aktuālajām krāsām, tad krāsu institūts Pantone par gada krāsām 2021. gadā izvēlējies divas – dzeltenu un pelēku, īpaši labi izskatās abu krāsu kombinācija. Dzeltens vienmēr asociējas ar sauli, prieku, un tas ir tas pēc kā šobrīd esam izslāpuši. Pelēkais savukārt simbolizē stabilitāti, uzticību, nedaudz skumjas, apjukumu, diskomfortu. Ar šo krāsu apvienojumu dizaineri centušies parādīt stabilitāti no vienas puses, bet prieku un cerības no otras.

Uz modes pjedestāliem gan bija redzamas arī citas krāsas un krāsu savienojumi – balts, melns, arī abas šīs krāsas vienā komplektā, 50/50 proporcijās, visu toņu bēšie, smilšu, brūnie, pasteļtoņi, kā arī spilgtās – zaļā, fuksijas rozā, zilā, violetā un krāsu pludinājumi.. Tātad – krāsu daudzveidība plaša, atliek tikai izvēlēties sev tuvāko. Tāpat svarīgi izvēlēties, kas koptēlā būs dominējošais – apģērbs vai aksesuāri, tai skaitā – rotas, un uz to tad arī fokusēties.

IMG_20210404_203651
IMG_20210403_184809

Rotu formas

No formām aktuālas ir un būs apaļas, noapaļotas formas un dažāda lieluma bumbiņas, īpaši kaklarotas un rokassrādzes savērtas no krāsainām plastikāta vai akrila bumbiņām, kas atgādina bērnu rotas. Tās nevajag baidīties kombinēt ar zelta vai sudraba krāsas ķēdītēm ar vai bez kulona, pērlēm vai dabīgiem akmeņiem. Infantilās rotaslietas dzīvespriecīgās, aktīvās krāsās simbolizē jautrību un atspoguļo tās emocijas, kas cilvēkiem pietrūka pandēmijas laikā – prieks, vieglums un enerģija, lai justos labāk, darītu vairāk, patiktu sev, neskatoties uz to, kas notiek apkārt.

Ja rotas izteiksmīgas, tad balansam apģērbu ieteiktu vienkāršu un otrādāk, ja apģērbs ir arhitektonisks, spilgts, ar dažādām detaļām vai ar pamanāmu rakstu, tad rotas pretī liekam mierīgākas un mazāk uzkrītošas.

* Raksts tapis sadarbībā ar stilisti un imidža konsultanti Sanitu Puriņu.

Grozs
Scroll to Top